Brazílie Bandeira Branca

220,00 860,00  vč. DPH

Zrušit výběr

Oblast Sul de Minas 1180 m.n.m.
Odrůda Yellow Bourbon Naturální zpracování

Chuťový profil
sušené švestky, čokoláda, smetanové tělo

Farmu Bandeira Branca založil v roce 2004 Thiagos Dutra. Vznikla za účelem výroby mléka, ale za poslední dekádu se tato oblast zemědělství stala tak náročnou, že se v roce 2016 rodina rozhodla začít pěstovat kávu a změnit tak od základu způsob obživy. Thiago a jeho 3 dcery Simone, Maria a Katia prodali krávy i s veškerým vybavením, aby se mohli soustředit na pěstování kávy. Díky jejich mladistvé energii, péči a odhodlání byli schopní vypěstovat kávu ve výběrové kvalitě už v první sklizni.

Kávy na farmě jsou rozděleny podle odrůdy a jednotlivých lotů. Pěstují zde především odrůdu yellow bourbon, ale také catuai nebo topazio.
Kávy se po sběru rozprostřou na sušící stoly, kde se pod kontrolou suší 2 dny. Následně se po dobu 9 dnů dosušují ve speciálních boxech.

Po zpracování doručí rodina kávu do kooperativy Cocatrel. Katia, Simone a Maria jsou členkami sdružení Cafeina Womens, která je součástí kooperativy a podporuje přes 1154 žen farmářek v této oblasti. Sdružení zajišťuje vzdělávání v oblasti pěstování, sklizně i obchodování.

Praženo na espresso.

Katalogové číslo: - Kategorie: ,