Brazílie Manga Larga

220,00 860,00  vč. DPH

Zrušit výběr

Oblast Sul de Minas
900 m.n.m.
Odrůda Yellow Bourbon

Zpracování: Anaerobní fermentace

Chuťový profil: Mango, červená jablka, mléčná čokoláda

V roce 2019 zahájili tým Falcon Coffees ve spolupráci s farmou Rancho Grande a Cocatrel DIrect spolupráci na projektu Manga Larga. Zahájili sérii experimentálních procesů zpracování a testovali jejich dopad na kvalitu a chuť kávy. Díky novým fermentačním nádobám a neobvyklým postupům, které zajistili pomalejší fermentaci a následné sušení se dostavili velmi dobré výsledky. Tato řada káv dostala název po místním velmi známem plemeni koně Manga Larga. Toto plemeno je díky svým dobrým vlastnostem spjato s historií a příběhem farmy Rancho Grande.

Odrůda Yellow Bourbon použitá pro tento proces byla posbírána mechanicky v mírně přezrálém stádiu. Poté se oddělili nekvalitní třešně od zralých a ty byli umístěny v uzavřených plastových barelech po dobu 24 hodin. Následně se káva přemístí do speciálních sušících boxů s kapacitou 15000 litrů (25-30 pytlů zelené kávy).

Tyto boxy mají ve spodu větrací mřížku, přes kterou prochází studený vzduch, který se postupně ohřívá do maximální teploty 40°C (po dobu 12 hodin). Tato fáze zpomaluje kvašení a trvá celkem 12 dní. Poté se káva ještě 2 týdny suší a nechá odpočinout. Celý tento proces dodá výsledné kávě ovocnější a komplexnější chuť. Ta je u naturálně zpracovaných káv z Brazilie neobvyklá.

Tuto kávu pražíme pouze na espresso

Katalogové číslo: - Kategorie: ,